Strzelanie dynamiczne (IPSC/PIRO) zdecydowanie różni się od typowego strzelectwa statycznego dlatego też skierowane jest do wszystkich miłośników adrenaliny posiadających przynajmniej podstawowe umiejętności posługiwania się bronią palną.

Do wyboru mamy:

IPSC – to skrót od International Practical Shooting Confederation – Międzynarodowej Federacji Strzelectwa Praktycznego z siedzibą w Kanadzie (web: www.ipsc.org)

Ruch, presja czasu na wynik – to cechy charakterystyczne. Strzela się amunicją kal. 9 mm PARA i większymi, obowiązkowe są okulary ochronne i ochraniacze słuchu – także dla widzów, a na torze strzeleckim (za każdym razem innym) zawodnikowi towarzyszy sędzia (Range Officer). Realne dystanse strzelań, tarcze dotychczas nieznane w Polsce – w tym tarcze metalowe. Specyfika konkurencji i mistrzostwo w opanowaniu broni, to najciekawsze atrybuty tej dyscypliny strzeleckiej. Tu nie ma „zacięć” – problemy ze sprzętem i amunicją są problemami zawodnika.

(źródło i więcej informacji tutaj: LINK)

PIRO – Celem konkurencji strzelectwa dynamicznego „Pistolet i Rewolwer Obronny” jest współzawodnictwo sportowe z użyciem broni krótkiej centralnego zapłonu. Zawodnicy zmagają się na fabularnych torach, które odtwarzają realne sytuacje użycia broni palnej. Wygrywa zawodnik, który najskuteczniej i najszybciej wykona zadanie strzeleckie zgodnie z opisem toru.

(Źródło i więcej informacji tutaj: LINK)

Zapraszamy na nasze zajęcia ze strzelania dynamicznego (IPSC / PIRO)
dla każdego stopnia zaawansowania